Історія ансамблю «Верховина»

Заслужений Прикарпатський ансамбль пісні та танцю України «Верховина» заснований при Дрогобицькій філармонії весною 1946 року.

Створений ансамбль на основі бойківської чоловічої капели, художнім керівником якої був Петро Ємець. Поступово була сформована танцювальна і оркестрова групи і прийнято на роботу декілька жінок – вокалісток. Спільна робота започаткувала ансамбль пісні та танцю, який свою назву отримав трохи пізніше.

У 1957 році ансамбль завоював 1-е місце на республіканському конкурсі молодіжних художніх колективів у Києві, а також звання Лауреата і бронзову медаль на Всесоюзному конкурсі VI Всесвітнього фестивалю молоді і студентів у Москві.

1962 рік – участь у Всесвітньому форумі миру, який проходив у Москві, а 4.07.1969 року був опублікований указ Президії Верховної Ради Української РСР про присвоєння звання « Заслужений ансамбль України» Прикарпатському ансамблю пісні та танцю «Верховина» з Дрогобича.

Колектив нагороджено Почесними грамотами за розвиток культурних відносин України з Польщею ( 1956р., 1960р., 1988р.,1992р.,1998р. 2004 р., 2006 р., 2007 р.), за участь у фестивалях «Лемківська Ватра» та «Над Ославою»,та за розвиток культурних відносин України зі Словаччиною.

За свого існування ансамбль «Верховина» дав десятки тисяч концертів. Його гастрольні шляхи пролягли від Чорного моря до Тихого океану, від Заполяр’я до Кавказьких гір та Середньої Азії. У Прибалтиці і Росії, Грузії, Польщі, Чехословаччині, навіть на далекому африканському континенті, республіках Замбії та Зімбабве, мистецтво цього колективу було близьким і зрозумілим мільйонам глядачів.

У 2016 році ансамбль «Верховина відзначив 70-річний ювілей. Концертно-гастрольна діяльність колективу за цей період охоплює не лише територію України, а й території багатьох інших країн. За декілька останніх років колектив здійснив гастрольні поїздки – Республіка Латвія (м. Смілтене, 2012 р.), Хорватська Республіка (м. Ліпнік, 2012 р.), Республіка Польща ( м. Замосць, 2013 р., м. Опатув, 2017 р.). Приймав участь у таких фестивалях: Польська Республіка - «Лемківська ватра», «Битівська ватра», Словацька Республіка - «Свято русинів-українців» м. Свідник (2015 р., 2017 р.), «Дні української культури в Латвії» (2016 р.), Австрія – «Дні австрійської культури» (2017 р.)

Колектив ансамблю приймає участь у мистецьких акціях, зокрема у святкуванні 25-річниці Незалежності України у м. Києві (2016 р.), участь в урочистостях з нагоди вручення Міжнародної премії ім. Івана Франка у м. Дрогобичі (2016 р.). Хорова група ансамблю приймала активну участь у благодійних акціях на підтримку поранених українських бійців, які воювали в зоні АТО.

Ансамбль « Верховина» - це професійний вокально - хореографічний колектив. В складі ансамблю: хорова, танцювальна та оркестрова групи. Творча робота в колективі підтримується стараннями диригента Світлани Урбан,керівника оркестру Романа Стахніва та головним балетмейстером ансамблю Василем Кулаківським.

У багатому і різноманітному репертуарі ансамблю – твори українських композиторів таких, як А.Кос-Анатольського, М.Колесси, Є.Козака, С.Сабодаша, Р.Барнича та інших; народні пісні та танці бойків, лемків і підкарпаття Галичини.

Серед програм, що виконує хорова група значне місце посідає і духовна музика. Так хор неодноразово виконував Літургію в опрацюванні різних авторів у храмах Дрогобиччини та за кордоном.

Виступи колективу транслюються по радіо і телебаченню. Видано збірки пісень з репертуару « Верховини» (упорядник Ю.Корчинський).

Свою творчу діяльність в ансамблі « Верховина» починали такі відомі митці, як соліст Віденської опери Андрій Шкурган, соліст Львівської опери Ігор Кушплер, поет-пісняр Мирослав Воньо, композитор Олексій Сердюк, естрадний співак Іван Мацялко.

Щирість, сердечність, талановитість і професійна майстерність «верховинців» полонили серця людей на багатьох сценах Світу.

Своїм натхненним мистецтвом Заслужений Прикарпатський ансамбль пісні та танцю України «Верховина» оспівує красу рідного краю, дарує людям естетичну насолоду, робить свій внесок у національне відродження і розвиток музичної культури.

Керівництво ансамблю "Верховина"

 • Художні керівники ансамблю

  Євдокія Середа та Петро Гречаніченко (1948 – 1950)

  Заслужений діяч мистецтв України Юліан Корчинський ( 1950 – 1970)

  Заслужений артист України Олексій Волинець ( 1970 – 1980)

  Тарас Матвіїв ( 1980 – 1982)

  Подружжя Мирон Дуда та Зореслава Гладяк (1983 – 1997)

  Микола Ковальчук (1999 – 2002 р.р.)

  Світлана Майданик (з 2003р.)

 • Балетмейстери

  Надія Веселова, Павло Биков, Заслужений діяч мистецтв Бурятської АРСР Анатолій Бондарев, Володимир Михайлов, Володимир Савченко, Василь Кулаківський. Постановки танцювальних номерів робили і такі відомі балетмейстери, як Ярослав Чуперчук, Євген Миколаївський, Григорій Чудак та артисти балету: Володимир Музика і Едуард Щербанюк.

Фотомиті виступів